نتایج جستجو برای عبارت :

چرا دمای هوای کویر در شب سردتر از روز است؟

تصورات عمومی در رابطه با انتقال حرارت
وقتی بدنهای با دمای نابرابر در نزدیکی یکدیگر قرار می گیرند ،گرما بدن داغتر را رها می کند و تا فرد سردتر جذب می شوددرجه حرارت برابر است با یکدیگر میزان که گرمابا بدن سردتر جذب می شود و متناسب با تفاوت است
ادامه مطلب
خیلی احمقانه‌ است اگر فکر کنید روزی فراموشش می‌کنید و کنار دیگری همه آن عاشقانه‌هایی که با او تصور کرده‌اید را همراه این یکی زندگی می‌کنید. فوتوشاپ که نیست سر این را بذارید روی بدن آن یکی‌ و زندگی شیرین شود. هرچه بگذرد شاید آن احساس اولیه از تب و تاب بیفتد و سردتر بشود ولی به ناگزیر تلخ‌تر هم خواهد شد...
گریه هم بر غم این فاصله مرهم نشود
مثل یک قهوه که از تلخی آن کم نشود
روز و شب پیش همه روی لبم لبخند است
تا حواس احدی جمع به بغضم نشود
نفیسه مو
 داشتم نت گردی می کردم که یاد لیوان چای کنار دستم افتادم. چای ریخته بودم و فراموش کرده بودم بنوشم. یک قلوپ کشیدم در دهانم. دوباره برگشتم سرکارم و بازهم فراموش کردم، کمی سردتر شده بود. هربار یک قلوپ می نوشیدم و بلند مدتی حضور لیوان چای را فراموش می کردم، هربار سردتر می شد. آدم ها هم اینطورند مگر نه؟ روابط و آدم ها وقتی فراموششان می کنی، سرد می شوند.
ته لیوانم هنوز چای مانده بود ولی از سردی اش دیگر ننوشیدم. گذاشتم دور ریخته شود.

...

اینکه اون دل
از انجا که شن و ماسه عایق خوبی برای حفظ دما نیستند نمی توانند گرمای خورشید را در  روز جذب کنند تا هم روز ها خنک باشد و هم در شب دمای ذخیره شده را آزاد سازند و هوای شب را متعادل سازند. بنابراین دمای هوای در شب به شدت سرد می یابد.ادامه مطلب
یک ماه دووم آوردم. آفرین به من.
فضای خالی دلتنگی داره؟ انگار داره.
خوشحالم و زندگی با وجود تمام به‌گایی‌ها روی خوشش رو داره نشون میده. امتحان و کوییز و تکلیف داره از روم رد میشه ولی خوبم. خوبم. واقعا. درکم از زندگی تغییر کرده یه ذره. رنگا رو سردتر می‌بینم. بوهای خوش به جای لذت‌بخش بودن بینی‌ام رو میسوزونن. در کل حس میکنم که همه دارن ادا درمیارن و کسی خود واقعیش نیست.
ده و نیممیتونست تیک تاک ساعت روی دیوار رو بشنوه‌. این خاصیت سکوته که هر صدایی رو قوی تر از خودش نشون بده.یازدهشبیه به تنهایی که کوچکترین احساسات رو ذره بین مییره.یازده و نیمهمیشه فکر میکرد ذات زمان جوریه که تا وقتی چیزی معنی میده تغییر کنه. دقیقه به دقیقه، ثانیه به ثانیه.وگرنه چرا جلو میره؟ چرا ساعت "ده و پنچ دقیقه" با "ده و شش دقیقه" فرق میکنه؟هیچ اتفاقی نمیوفتاد‌..به ساعت نگاه کرد. پس چرا کار می کرد؟هنوز نتونسته بود با فکراش کنار بیاد و دستاش
با سردتر شدن هوا در پاییز، مردم بیشتر در خانه می مانند. اما در کنار آن
می توانیم از زیبایی های تغییر فصل هم استفاده کنیم. برای شروع تزیین خانه
برای فصل پاییز، نقطه کانونی هر اتاق را انتخاب کنید. از جلوی درب شروع
کنید و به قسمت های دیگر خانه بروید.
ادامه مطلب
تصورات عمومی در رابطه با انتقال حرارت
وقتی بدنهای با دمای نابرابر در نزدیکی یکدیگر قرار می گیرند ،گرما بدن داغتر را رها می کند و تا فرد سردتر جذب می شوددرجه حرارت برابر است با یکدیگر میزان که گرمابا بدن سردتر جذب می شود و متناسب با تفاوت استدرجه حرارت بین دو بدن - تفاوت در بیشتر استدما ، سرعت جریان گرما بیشتر است.گرما از بدن به بدن دیگر در دمای پایین تر توسط هر وسیله ای زیر انتقال می یابد (شکل 2-3):1. تابش2. هدایت3. همرفتتابش ، با توجه به از دست داد
از انجا که شن و ماسه عایق خوبی برای حفظ دما نیستند نمی توانند گرمای خورشید را در  روز جذب کنند تا هم روز ها خنک باشد و هم در شب دمای ذخیره شده را آزاد سازند و هوای شب را متعادل سازند. بنابراین دمای هوای در شب به شدت سرد می یابد.ادامه مطلب

تورهای شاد و هیجان انگیز رفتینگ در رودخانه های زاینده رود و ارمند در استان چهار محال و بختیاری
توی مسیر تهران-فیروزکوه هوا کم کم رو به آبی رفت و خنک شد. شیشه های پنجره ها رو دادیم پایین. وقتی از زیر پل رد شدیم تا همراه با جاده ای که مثل مار روی کوه ها خزیده بود به سمت روستا بریم، هوا درجه به درجه سرد تر شد و آبی بعد غروب آسمون سمت سرمه ای و سیاه شب رفت. دست و سرم رو از پنجره بیرون می‌آوردم، باد خنک و بوی مرطوب سبزه ها رو روی پوستم لمس میکردم. سرم رو به حاشیه پنجره تکیه میدادم و به ماه نیمه و ستاره هایی خیره میشدم که دونه دونه توی طیف آبی-سیاه
دکتر گفته بود "بدنم به #سروتونین و #دوپامین و #استیل_کولین نیاز داره" و من هم همون روز و همون ساعت بهش گفته بودم #مامان_بزرگ می گه "وقتی دل آدم می گیره، به یکی نیاز داره که بشینه کنارش تا با هم چایی بخورن و اگه چایی شون کنار هم سرد بشه یعنی خیلی همدیگه رو دوست دارن. یعنی هرچی چایی سردتر، عشق و علاقه ی بین اون‌‌ دو نفر بیشتر".مامان بزرگ خوب نمی شنید، یعنی تقریبا چیزی نمی شنید و لب خونی می کرد. توی دنیای مامان بزرگم پزشک ها کاره ای نبودن. مامان بزرگم
گرما از طریق سد مصالح ساختمانی (به عنوان مثال ، دیوارها ، سقفها و کفها) با استفاده از هدایت و تشعشع جریان می یابد. هنگامی که از طرف دیگر این سد عبور کرده است ، حرکت خود را از طریق منبع ، اشعه و انتقال همرفت ادامه می دهد. جهت جریان گرما بستگی به رابطه دمای هوا در فضای باز و داخلی دارد زیرا هوای گرم همیشه به سمت فضای سردتر حرکت می کند. بنابراین ، در ماه های تابستان ، هوای گرم گرم فضای باز به سمت فضاهای داخلی خنک تر حرکت می کند. در ماه های زمستان ، از
به نام او
میگن اینکه کسی بیاد توی زندگی کسی حکمتی داشته و رفتنش هم همینطوریه
ولی جای خالی بعضیا برای همیشه درد میکنه این درد این زخم این شکست هیچ وقت جبران نخواهد شد
هیچ وقت جای خالی اون پر نمیشه
شاید گذر زمان باعث بشه نسبت بهش سردتر بشی
ولی جاش هنوز درد میکنه میشه مثل زخم های کهنه و عمیق
جاش برای همیشه میمونه .....
کاش بشه هیچکس هیچ وقت مجبور نباشه یه تیکه از جیگرشو ببره
کاش هیچ وقت هیچکس مجبور نشه ........
کاش سرنوشت هیچکس هستش رو به بود تبدیل نکنه
چهارسال دانشگاه و توی خوابگاه زندگی کردن بزرگترین درس های زنرگیم رو بهم داد من میتونم از صفر صفر شروع کنم میتونم روی پاهای خودم بایستم وقتی هیچ کس کنارم نبود و با تمام وجود تلاش کردم اشتباه نکنم برای رهایی از تنهایی هرکاری نکنم والان ثمره ان روزهایم سکوت صبری است که امشب به ان رسیدم او نمی دانم وقتی کنارم می ایستد وضو گرفته و نگاهم میکند و طعنه نداسته هایم را می زند هیچ حسی در من به وجود نمی اورد به جز حس پست بودنش وقتی میگویم نمازت دیر شد می
روزگار آهنی همان روزگاری است که دل ها از آهن سخت تر ، مهربانی ها از برف هم سردتر ، محبت ها از سنگ هم سخت تر و علاقه ها از نادانی رویش می کنند .
روزگاری که انسان به مقام و منسب شناخته می شود ؛ طوری که ارزان ترین جنس ، آدم است . دین و اعتقادات از هم گسیخته شده اند ، لباس های شرم و حیا برداشته شده اند ، شعور ها به درجۀ صفر رسیده اند ، وجدان در آتش بی وجدانی سوخته اند و تمامی انسانیت ها از بین رفته است .
روزگاری که انسان ها همانند ربات زندگی می کنند و هما
تابستان که تمام می‌شود، داشتن جایی دنج در خانه احساس خیلی خوبی به آدم می‌دهد. همچنین برای استفاده از رنگ‌های گرم در خانه هیچ‌ زمانی بهتر از روزهایی نیست که هوا کم‌کم سرد می‌شود. همراه ما باشید. در این مقاله توضیح داده‌ایم که چگونه می‌توانید از رنگ‌های گرم در دکوراسیون داخلی خانه استفاده کنید.
حتما بخوانید:دکوراسیون رنگی؛ ۳۵ ایده خلاقانه برای داشتن خانه‌ای پرانرژیانتخاب رنگ آشپزخانه؛ کدام رنگ‌ها هنگام آشپزی به شما آرامش می‌دهند؟به
داشتم یه ترانه ی اصیل و قدیمی گوش می دادم که رسیدم به اصطلاحی که یه روز غروبِ غمگین که یادم نیست غمگینیش از چی بود مادربزرگِ غمبرک زده ام لا به لای حرفاش گفت و از کل کلمه هاش همون چهار کلمه موند گوشه ی گوشم! یه غروبِ احتمالا تابستونی که توی حیاط نشسته بودیم و به خورشیدی که هی سردتر می شد و هی رنگش تند و تیز خیره بودیم که هنوز بوی حیاط مادربزرگه مونده گوشه ی بینی ام. یه بوی تیز خوش آیند. مثل نون محلی هایی که می پخت. اونوقت ها مادربزرگه دستش نشکسته

سردترین نقطه شناخته شده در منظومه شمسی، خیلی از زمین دور نیست. در سال 2009 مدارگرد اکتشافی ناسا دهانه‌ای را در نزدیکی قطب جنوب ماه شناسایی کرد که  در بخش سایه ماه قرار دارد. دمای این منطقه تنها 33 درجه کلوین (240- درجه سانتی‌گراد) است؛ دمایی به مراتب سردتر از هر دمایی که بر روی پلوتوی سرد و تاریک اندازه‌گیری شده است. با ادامه کاوش‌ها و بهبود وسایل اندازه‌گیری، این رکورد ممکن است به نقطه ی دیگری در منظومه شمسی انتقال داده شود. قمر سیاره‌ای غیر
آدمی وقتی داغ می‌بیند سیاه می‌پوشد. فرو می‌رود در سیاه. یکی می‌شود با سیاه. می‌گویند به خاک سیاه نشسته، می‌گویند به روز سیاه افتاده، گویی زمینش سیاه شده، زمانش سیاه شده. هر چه داغش داغ‌تر باشد، سیاه‌تر... بعد هی خو می‌کند به سیاهی. آن‌قدر که انگار نه انگار جز سیاهی چیزی بوده روزی. خودش را در هیچ رنگی تصور نمی‌کند. نمی‌تواند.اما آدمی است و خاک. خاک هم که از آب سردتر است. چهل روز بعد هم اگر نشد، به سال که می‌رسد خاک کار خودش را می‌کند. (بگذری
تصمیم گرفتیم بریم ائل گلی توی این‌ سرما... معمولا اونجا هواش سردتر از بقیه جاهاس اونم بخاطر آبی که توی استخر هست... حسابی از زیر و رو لباس و زره پوشیدیم که مبادا یخ بزنیم... رفتیم دیدیم جل الخالق اینا دیگه چجور موجوداتی ان (دخترا) عملا چیز خاصی تنشون نیست و خیلی خوش و خرم دارن با (ایشاا...) نامزداشون میگن و میخندن... به ضرس قاطع این بخاطر گرمای محبت و حرارتِ عشق و علاقه ی بینشون بوده وگرنه مقاومت اونا درمقابل سرما دلیل دیگه ای نمی تونست داشته باشه!!
دلم گرفته همچو ابرهای باردار تو
که با تو گفتگو مراست
به کوهپایه‌ها کسی نمانده تا غمی به پیش او برم
به من بگو که آشیانه عقابها کجاست
به تنگ در نشستم به چند؟
شب برهنه، بی‌ستاره ماند
نگاه و دست ما تهی
سکوت سوخت ریشه‌های حرف سبز گشته را
بگو بگو که گاه گفتن تو در رسید
تو با زبان شعله‌ریز واژه‌های سنگی‌ات بگو
که سخت‌تر شبی است
که سردتر شبی است از شبان دیرپای ما
بگو، دهان ز گفت و گو مبند!
بخشی از شعر با دماوند خاموش - سیاوش کسرایی
خانه سردتر از بیرون بود. هر چند دقیقه یک‌بار فیوز می‌پرید و بخاری‌ها خاموش می‌شدند. مأمور اداره‌ی برق از حیاط بیرون رفت و یک فیوز کهنه و خاک‌گرفته از ماشین‌اش آورد. گفت‌ فیوزتان نیم‌سوز شده و نشان‌مان داد. فیوز کهنه را وصل کرد و گفت: «قابلی نداره. پنجاه تومن میشه» شماره کارت خواستم. گفت: نقدی پرداخت کنید. گفتم: نقد ندارم. فیوز کهنه را دوباره درآورد و فیوز نیم‌سوز را وصل کرد و رفت. دو دقیقه‌ی بعد دوباره فیوز پرید و بخاری‌ها خاموش شدند. مس
نه اینکه فرصت نوشتن نداشته باشم راستش عادتش از سرم افتاده است. اتفاقات خوب و بد کم نیفتاده‌اند و بهانه نوشتن هم داشته‌ام اما انگار هزار سال است از این‌جا دورم. با وجود یکی دو تا یادداشت باز هم احساس می‌کنم از پارسال دیگر سراغی از اینجا نگرفته‌ام. شاید هم به این خاطر است که هیچ کدام از آن دو سه یادداشت امسال به تمامی بازگوکننده حالم نبوده‌اند. زندگی می‌گذرد مثل همیشه اما نه خوب و نه آنقدرها بد البته. مثل همیشه با بی‌خوابی دست و پنجه می‌کن
طرز تهیه سویق به دو روش ساخته می‌شود در روش اول ابتدا سبوس گندم و جو را جدا کرده و جداگانه آرد می‌کنیم سپس به نسبت مساوی (وزنی) آرد گندم و جو را با آرد سبوس گندم و جو مخلوط کرده و آرام آرام حرارت می‌دهیم تا آماده شود، ولی در روش دوم گندم و جو را ابتدا تفت می‌دهند سپس آرد می‌کنند.از آنجا که سبوس کمتر نیاز به حرارت دارد و زود می‌سوزد بهتر است جدا تفت داده شود و نکته دیگر اینکه سبوس از مواد سلولزی است که جذب بدن نمی‌شود و شاید آرد کردن و تفت دادن
طرز تهیه سویق به دو روش ساخته می‌شود در روش اول ابتدا سبوس گندم و جو را جدا کرده و جداگانه آرد می‌کنیم سپس به نسبت مساوی (وزنی) آرد گندم و جو را با آرد سبوس گندم و جو مخلوط کرده و آرام آرام حرارت می‌دهیم تا آماده شود، ولی در روش دوم گندم و جو را ابتدا تفت می‌دهند سپس آرد می‌کنند.از آنجا که سبوس کمتر نیاز به حرارت دارد و زود می‌سوزد بهتر است جدا تفت داده شود و نکته دیگر اینکه سبوس از مواد سلولزی است که جذب بدن نمی‌شود و شاید آرد کردن و تفت دادن
پاورپوینت استان هرمزگان فرمت فایل دانلودی: .pptxفرمت فایل اصلی: pptتعداد صفحات: 35حجم فایل: 9036قیمت: 10000 تومانبخشی از متن:استان هرمزگان در منطقه‌ی گرم‌ و خشک قرار گرفته و اقلیم آن نیمه‌بیابانی و بیابانی است. تابستان‌های گرم و مرطوبی دارد و زمستان‌های آن از ۱۰ درجه سانتی‌گراد سردتر نمی‌شود. رطوبت در بیشتر روزها بالاست و ممکن است به ۱۰۰ درصد برسد.بهترین زمان سفر به استان هرمزگان، زمستان و تعطیلات نوروز است ...» فهرست مطالب:تاریخچهموقعیت جغرا
بستنی ها چه بستنی های عادی و چه بستنی های یخی و ماست بستنی کالریبالایی دارند و ناچیز از آنچه خیال می کنید، حاوی مواد مغذی مثل ویتامینهستند. برخی بستنی ها را منبع غنی ویتامین Dو کلسیممی دانند، اما این باور درست نیست، برای شهید ۱۰۰ گرم بستنی وانیلی فقط ۸ واحد ویتامین D و ۱۲۸ میلی گرم کلسیم دارد. بستنی ها علاوه کنار ویتامین D حاوی ویتامین Aو فدایی از ویتامین های B هستند که به آزادی انرژی از غذاها کمک می کنند و حدود ۲.۵ تا ۳ گرم (به ازای هر ۱۰۰ گرم) پ
۱  اگنس مرده است. داستانی او را کشت. از اگنس، جز این داستان چیزی برایم نمانده. شروع داستان برمی‌گردد به روزی در نه ماه پیش، که برای اولین‌بار در کتابخانه عمومی شیکاگو هم‌دیگر را دیدیم. وقتی با هم آشنا شدیم، هوا سرد بود. سرد مثل همیشه در این شهر، اما الان هوا سردتر است و برف می‌بارد. روی دریاچه میشیگان برف می‌بارد و باد تندی می‌وزد که زوزه‌اش حتی از شیشه‌های دو جداره پنجره‌های بزرگ هم رد می‌شود. برف می‌بارد، اما نمی‌نشیند، با باد می‌رود
این چند روز حسابی درگیر کار کَنده کاری و لوله کشی برای تنها اتاق خونه بودیم ، بهرحال هوا داره روز به روز سرد و سردتر می شه و نیاز به بخاری توی اتاق هم به شدت احساس می شد .. جایی که برای هواکش بود رو شروع کردیم به کندن تا رسیدیم به سقف ، با یه تیزبر که می تونم بگم حداقل 10 کیلو بود و با هیکل ورزشکاری :| داشتم از زیر به سقف ضربه می زدم تا برسم به پشت بوم دیدم کار خیلی سختی هست و رفتم بالای پشت بوم که از اونجا ضربه بزنم . سنگینی تیزبُر و وجود جاذبه زمین با
محل مناسب نصب رادیاتور شوفاژ
• بهتر است دستگاه در جوار دیوار های سردتر ، زیر پنجره ها و کنار درهای خروجی قرار گیرد.
• رادیاتور ها نباید در زیر قاب های تزیینی یا پشت پرده ها قرار بگیرند.
• سایز رادیاتور باید با اندازه خانه متناسب باشد.
• در صورت وسیع بودن محیط خانه استفاده از چند رادیاتور کوچک بجای یک رادیاتور بزرگ بهتر است
جهت انتخاب صحیح پکیج رادیاتور متناسب با فضای مورد نظرتان، نقد و بررسی و اطلاعات بیشتر محصولات می توانید با گروه تاسیسا
نحوه انتخاب و تعیین ظرفیت پکیج حرارتینکاتی مهم زیادی در انتخاب پکیج دیواری برای ساختمان مطرح می باشد که در هنگام انتخاب و تهیه پکیج بایستی مورد توجه قرارگیرد. عوامل و پارامترهایی مانند وضعیت تخلیه گازهای ناشی از احتراق، چگونگی تامین هوای تازه و... مطرح است که در زیر توضیح داده می شود.
پارامترهای مهم برای انتخاب پکیج دیواری
- دودکش ساختمان- متراژ ساختمان- مقدار مورد نیاز آب گرم مصرفی- تامین اکسیژن مورد نیاز دستگاه جهت در نظر گرفتن میزان گرما
امروز خیلی شاد و شنگول و خجسته! و یک چیزی خل صبح ساعت هفت بیدار شدم برای خودم چای دم کردم آهنگ گذاشتم قر دادم و توی گروه دانشگاه با انرژی مدل گویندگان رادیوی صبح پیام فرستادم و به قول استاد رپ رادیو سلولی شدم باز و کم کم هم حاضر شدم و رفتم دانشگاه و باید بگم خدایا شکرت که اساتید باحالی داریم که عین سرمایی تو کارتون مدرسه موش‌ها می‌مونن به همون اندازه سرمایی! شما فرض کنید من فقط و فقط مانتو تنم بود با یه لایه بسیار نازک تاپ زیرش و تمام مسیر تا د
استان چهارمحال و بختیاری با وسعت بیش از 16 کیلومتر مربع در جنوب غربی ایران واقع شده است، مرکز این استان شهرستان شهرکرد که به دلیل ارتفاع بالایی آن نسبت به سطح دریا به بام ایران مشهور است چهارمحال و بختیاری دارای رودخانه های پر آبی است که به واسطه بارش های سالانه دو رودخانه زاینده رود و کارون از این استان سرچشمه می گیرند. از جاذبه های گردشگری این استان وجود کوه های مرتفع که بیشترین وسعت چهارمحال و بختیاری را تشکیل می دهد، میتوان اشاره کرد.
ب
همیشه رانندگی در شرایط مطلوب راحت تر است و یکی از اجزای این شرایط مطلوب آب و هوای داخل کابین خودرو است. رانندگی در روزهای سردی که در آن به سر می بریم نیازمند این است که بخاری خودرو در شرایط مطلوب کار کند. نقش سیستم تهویه مطبوع خودروها در گرمای تابستان و سرمای زمستان بیش از هر زمانی پر رنگ می شود و بنابراین باید عملکرد آنها را زیر ذره بین قرار داد تا در صورت عدم عملکرد صحیح نقایص احتمالی را برطرف کرد.

با فرارسیدن فصل سرما درجه‌ی تنظیم حرارت س
ما ادما وقتی عاشق میشم به جای این که با عشقمون لذت ببریم ... !
ترس از نبودنش داغونمون می کنه ..!
شکاکمون می کنه ؛
بد دل می شیم
...
بد خُلقی می کنیم
دعوا می شه ؛
بی احترامی می شه
قهر می کنیم و سرد و سردتر می شیم ...
اینا همش به خاطرِ ترسِ از دست دادنه
در سرمای قبل پاییز روز های سردتر در انتظار من هستند. من و سرما با هم دوستیم نه سیگاری دارم برای دود کردن نه دل خطرکردن.... در آرامش قبل از پاییزم جا خوش کرده ام خسته ام از اتفاقات تکراری دوباره چشم انتظار روزهای برفی با قهوه های نه چندان اشرافی در کنج خاطرات غم گرفته با بغض هزار ساله ای که قصد شکستن ندارد، به همراه کوله بار اندوه و محنت و پشیمانی با چمدانی از حرفای نزده... چراهایی که هیچوقت جواب آنها را پیدا نکرده ام و امیدی به پیدا کردن پاسخ های
جمعه دچار حسادت شدم.... حالتی که به شدت  ازش بدم میاد ولی گاهی بدجور به سراغم میاد...
جالب اینجاست نسبت به کسی این حسو داشتم که خیلی دوسش دارم ....
وجالب تر اینجاست نسبت به مسئله ای که تو ذهن خودم شکل گرفته ، پیشروی کرده و نتیجه گیری شده....
بعد از مدتها تو جمعی قرار گرفتم که درکنارشون بودن باعث استرسم میشد و این بیشتر به حسادت من دامن میزد....
از اینکه حرفی برای گفتن در این جمع داشتم ولی نمیخواستم با بیانشون باعث جلب توجه بشم ناراحتم نمیکرد چون میدون
بهم اشاره کرد که: زندگی زناشویی گله. یه گل حساس. خیلی خیلی حساس. یه گل آب میخواد. نور می خواد. کود می خواد. یه گل ناز و نوازش می خواد. هم صحبت می خواد. خونه آروم، دل خوش می خواد. می گفت گلا هم مثل ما آدما اگه تو جنگ و دعوا، تو بحث و درگیری بیفتن، زود می پوسن. 
من فقط گوش می دادم و به خودمان فکر می کردم. به همه ی زوج های هرکجا. به اینکه اوایل، وقتی ازدواج می کنیم، حوصله داریم، وقت داریم، انرژی و علاقه داریم و هی گلمان را آب می دهیم. انرژی می گذاریم. قربان
با قدم های تند و بی حواس توی پیاده رو راه می رفت. تمام لباس هاش خیس آب بودند. ناگهان ایستاد و به دوروبر نگاه کرد. نمی تونست اینطوری ادامه بده. به سمت کافه ای رفت که نزدیکش بود اما نتونست وارد بشه. از حالت درب داغون و خیسش خجالت می کشید، وحشتناک بود. جلوی در زیر سقف ایستاد، به صدای ویولن گوش داد و به رقص قطره ها خیره شد. شاخه های لاله سفید که از لای انگشتانش می لغزید رو محکم گرفت. حس تنهایی و شرم بیشتر از هوای سرد اذیتش می کرد. درمانده وسط ناکجا آباد.
ماست یکی از انواع لبنیات است که از تخمیر شیر توسط نوعی باکتری به نام لاکتوباسیلوس حاصل می‌شود. از هر نوع شیری برای تهیه ماست می‌توان استفاده نمود، اما ماست‌های امروزی را اغلب از شیر گاو تهیه می‌کنند.
مواد لازم :
شیر  ۲ لیترماست  ۴ قاشق غذاخوری سرپر
دستور تهیه :
شیر را درون ظرف مناسبی ریخته و روی حرارت قرار دهید تا کاملا بجوشد.(کف روی شیر را جدا کنید) بهتر است، بعد از اینکه شیر جوشید با حرارت بسیار کم حدود ۱۰ دقیقه دیگر شیر گرم شود. سپس شیر را
بدن انسان به وسیلهٔ غذایی که مصرف می‌کند و به نسبت فعالیتی که دارد، به میزان مختلفی انرژی تولید می‌کند. وقتی بدن در حال فعالیت است، فقط مقدار کمی از این انرژی صرف کارهای مکانیکی شده، بقیه به حرارت تبدیل می‌شود. در حالت طبیعی دمای درونی بدن ۳۶/۵ تا ۳۷ درجه و دمای پوست۳۷ درجه سانتیگراد است. درجه حرارت بالای ۳۸ تب است و بالای ۴۰ خطر تشنج دارد. درجه حرارت بدن توسط ترمومتر از راه زیر زبان، زیر بغل یا مقعد محاسبه می‌شود. ترمومتر زیر زبان ۲ تا ۳ د
غریبگی می‌تواند احساسی خُرد کننده باشد، غریبگی ظاهری، این که در شهری یا جایی باشی که نشناسی و نشناسند، شاید آنچنان آزاردهنده نباشد که غریبگی روحی سینه‌ات را فشار دهد و ذهن‌ات را افسرده کند. وقتی در بین آدم‌هایی باشی که نه جملات‌شان را درک کنی و نه دغدغه‌هایشان را و نه ذوق‌هایشان را بفهمی و نه هیجان‌شان را، نه حتی استرس و ترس‌هایشان را، کم کم از آنها فاصله می‌گیری، آنها هم از تو فاصله می‌گیرند. پرده سردی بین‌تان کشیده می‌شود و با گذش
تولید موتزارلا شیر گاو با اسید سیتریک
پاستوریزاسیون یک درمان گرما برای از بین بردن ۱۰۰٪ از باکتری های پاتوژن است، و در کل تقریبا ۹۰% از باکتری ها شیر را از بین می برد. این یک مرحله ضروری است که سلامتی محصول را افزایش و تضمین می کند و در عین حال سطح استاندارد مواد خام را نیز بالا می برد. پاستوریزاسیون با حرارت دادن شیر تا ۷۲ درجه سانتیگراد به مدت ۳۰ دقیقه (پاستوریزاسیون آهسته در دیگ) به دست می آید.برای تولید موتزارلا راحت تر، حرارت ملایم (درجه
دیروز برای اولین بار تو عمرم یه قرص آرامبخش گیاهی خوردم و چقدر بهم کمک کرد،  خیلی الکی حالم بد بود شاید چون دو روز بود با بنی حرف نزده بودم ، بعد از خوردن قرص خیلی آروم تر به بقیه کارام رسیدم 
اوضاع اقتصادیم اصلا رو به راه نیست و حدودا یک ماه و نیم هست که در آمدی ندارم، البته همیشه تیر و مرداد بازار نقشه کشی رکود می کنه...
نمی دونم شاید هم دلایل دیگه ای داره 
متاسفانه خیلی مغرورم و اصلا حال ندارم برم از کارمندی که برام مشتری میفرسته برم بپرسم چر
.  
دیوارهای آجرپوش که پیچکها همچون بختک برویش خیمه زده اند و تمام چهار گوشه ی خانه را یک به یک تصرف نموده و از تمام دیوارها بالا رفته اند ،  در گذر زمان طی سالیان متمادی این خانه  همچون سوهان روحم بودههربار که از نبش کوچه اش گذر کرده ام ، بی اختیار به یاد تلخ ترین حادثه ی روزگارم افتاده ام . و هربار به یاد گناهی افتاده ام که نابخشودنی ستگمان میکردم مرور زمان  مشکل را حل خواهد کرد ، اما ، عذاب وجدان ، امانم را بریده ... خسته شده ام ، میخواهم از ای
شعر در مورد برف
در این مطلب از سایت جسارت سعی کرده ایم حدود 100 شعر از اشعار زیبا را در مورد برف برای شما تهیه نماییم.برای دیدن این اشعار به ادامه مطلب مراجعه نمایید
برف ِ نو، برف ِ نو، سلام، سلام!
بنشین، خوش نشسته‌ای بر بام.
پاکی آوردی ــ ای امید ِ سپید!
همه آلوده‌گی‌ست این ایام.
راه ِ شومی‌ست می‌زند مطرب
تلخ‌واری‌ست می‌چکد در جام
اشک‌واری‌ست می‌کُشد لب‌خند
ننگ‌واری‌ست می‌تراشد نام
شنبه چون جمعه، پار چون پیرار،
نقش ِ هم‌رنگ می‌زند ر
کلمه هایم در مرز خواب و بیداری معلق مانده اند. مثل زمان هایی که کابوس می بینیم و همه چیز به حالت عجیبی در می آید، احساس می کنم حروف این کلمات از هم جدا می شوند، پراکنده می شوند و دور می شوند. شاید حتی به اندازه ی سال های نوری از من فاصله بگیرند. تازگی ها بود که خودم را دست تماشای آسمان شب سپرده بودم. همه جا تاریک بود. حتی تصویری از حضور خودم نداشتم. بالای سرم اما روشن روشن بود. شهاب ها از این سوی گنبد آسمان به آن سو کشیده می شدند و از خودم می پرسیدم:
الان حس می کنم یه تریلی ۱۸ چرخ‌از روم‌رد شده، اونقدر که لهم:/ یادتونه گفتم به ورزش علاقه مند شدم، همینجا حرفمو پس میگیرم. تو دو روز گذشته منو وارد یه ورژن جدیدی از تمرینا کرده که واقعا له میشم.بهش میگم چه گناهی کردم اینجوری‌ می‌کنید؟ میگه گناه چیه تو هر کاری باید پیشرفت کرد‌ درجا زدن تو کار تیم ما نیست.
ولی اگر این بخش ماجرا و بیداری ۶صبحو ندید بگیرم بقیه روز وااااقعا عالی میگذره، مثلا من هیچوقت نمی دونستم غذا درست کردن دونفره اینقد خوب باش
کلمه هایم در مرز خواب و بیداری معلق مانده اند. مثل زمان هایی که کابوس می بینیم و همه چیز به حالت عجیبی در می آید، احساس می کنم حروف این کلمات از هم جدا می شوند، پراکنده می شوند و دور می شوند. شاید حتی به اندازه ی سال های نوری از من فاصله بگیرند. تازگی ها بود که خودم را دست تماشای آسمان شب سپرده بودم. همه جا تاریک بود. حتی تصویری از حضور خودم نداشتم. بالای سرم اما روشن روشن بود. شهاب ها از این سوی گنبد آسمان به آن سو کشیده می شدند و از خودم می پرسیدم:
آقا نجفی قوچانی در کتاب زندگی نامه اش (سیاحت شرق) حدود 100 سال پیش میگه که تو جنگ جهانی یک قحطی به عراق اعمال میشه. اون موقع نجفی قوچانی نجف بوده. این قحطی اثر خاصی روی مردم زمان این طلبه نمی گذاره. دلیلش وجود تاجری بوده که می آید و بین مردم خرما پخش می کند. کلا از آدم های آن زمان فقط دو نفر به دلیل قحطی می میرند که یکی از اونها مرده شویی بوده که از کربلا به نجف می آید تا تعداد مرده های بیشتری شسته و درآمد بیشتری بدست بیاورد. در واقع ، به نوعی طمع می ک
چندروز پیش بود که پاییز امد. از روز اول سرما خوردم. البته انقدرها هم سرد نبود ولى خانه ى من یک زیرزمین است و سردتر از بقیه ى خانه هاست. خانه ى من تفاوتى با زندان ندارد. من در طول روز نور افتاب را حس نمیکنم و صداى هیچ پرنده اى را نمیشنوم. یکبار دامادمان گفت که خانه ات مناسب خودکشى ست. دامادمان بسیار قدبلند و تو دل برو و اردیبهشتى ست! مادرم او را پرستش میکند. البته که خداى مادرم، برادرم است ولى دامادمان هم پیغمبر همان خداست! و هرچه باشد دختر تحصیل ک
برگ‌های زرد می‌ریزند و برگ‌های سبز نیز. پس از آن هوا سرد سرد است و سردتر. آسمان خاکستری‌‌ست. برف سپید و سپید برشاخه‌های درخت و در کف کوچه‌های بی‌عبوری که تنها عابرش من هستم. و سپس باران، باران پاییزی می‌بارد. آری پاییز است. اینجا جایی‌ست که همیشه پاییز و زمستان در پی هم می‌آیند. بهار کی می‌آید؟ آن تابستان گرم که کوچه‌هایش تا دیروقت از حضور ردپای عابرین جشن می‌گیرند، پس کی از راه می‌رسد؟
جایی از وجودم که می‌تواند جای عشق و محبت کسی باش
 دانشمندان آمریکایی موفق به شناسایی سردترین مکان زمین شده‌اند که دمای آن به زیر 91 درجه سانتیگراد می‌رسد.به گزارش سرویس علمی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مکان تازه کشف شده که در کنار خط‌الراس کوه قطب جنوب قرار دارد، می‌تواند طی چند دقیقه چشمها، بینی و ریه انسان را منجمد کند.این بدان دلیل است که دمای آن تقریبا 13 درجه پایینتر از نقطه‌ای (منفی 78.5 درجه سانتیگراد) است که دی‌اکسیدکربن از گاز به یخ خشک تبدیل می‌شود.این کشف رکوردشکن توس
روز‌های داغ تابستانی و زمانی که دمای هوای محیط به قدری بالا است که احساس کلافگی می کنیم. احتمال انتخاب یک لیوان قهوه دم سرد یا آیس کافی خنک خیلی بیشتر از یک فنجان چای یا قهوه داغ است. واژه های قهوه دم کشیده سرد (Cold brew Coffee) یا آیس کافی (Iced Coffee) گاهی به جای یکدیگر استفاده می شوند اما معانی و طعم آن ها کاملا با هم متفاوت است. برای آگاهی از تفاوت آیس کافی و قهوه سرد با ما همراه باشید.
 قهوه سرد چیست, آشنایی با قهوه سرد
تفاوت آیس کافی و قهوه سرد در روش ه
نیویورک (CNN Business) یک نمونه اولیه از موشک فضایی Mars به زندگی پنجشنبه شب رانده شد و وسیله نقلیه را به هوا فرستاد تا یک آزمایش برجسته انجام دهد.این اولین باری بود که صنایع تجربی، به نام "ستارگان"، بدون تسمه نقلیه به زمین پرواز کرد.هدف SpaceX این بود که فضاپیما را در حدود 65 فوت در هوا بکشیم تا قبل از آن به آرامی آن را در نزدیکی قرار دهیم - چیزی که SpaceX نامیده است "Starhopper" است. دقیقا مشخص نیست که چطور پرچم بالا پرواز می کند. فیلمبرداری که توسط خبرنگاران موجود
یکی بود،یکی نبود.

غیر از یه خدای عادل،روی زمین،قدرتی نبود.

توی یه جنگل بزرگ و سرسبز،حیوونای زیادی زندگی میکردن...پلنگ،ببر،شیر،گرگ،روباه،گوزن،آهو،خرگوش،سمور...

اونا واقعا شاد بودن...همدیگه رو دوست داشتن...هرروز با هم بازی میکردن و احساس خوشبختی میکردن...

اما هر چند روز یه بار،یکی از حیوونا گم میشد...شایعه شده بود که به جنگل زیرین سقوط کردن...

گرگ کوچولو هم یکی از کسایی بود که سقوط کرده بود...و مثل بقیشون،نمیدونست چه خبر شده...چیزی که اون
توی ایستگاه اتوبوس در تاریکی و سرما و همهه ی بی مورد ِ باد ایستاده بودم . برای چند لحظه دست به سر کردن غصه ای که این روزها به جانم افتاده،  زیر لب تصنیف غریبانه ای را می خواندم ، یکهو صدای زنی میانسال با قد و بالای میانه که چادر خیلی براق سرش بود و رویش را هم محکم گرفته بود تصنیف خوانی ام را قطع کرد : ببخشید خانم ! خانم با شمام ! من : جانم حاج خانم ؟ او :  اینجا اتوبوس صارمی هست ؟ من : بله ، او : خیلی سرماست ، دو بار از وَن های اول کوثر پیاده شدم توی این
 جلسه سوم هنرکده سروش .   از داستان کوتاه و فی البداعه ای که مینویسم ،  پیش آگاهی درون پیرنگ رو نسبت به مقدمه و سیر صعودی تفکیک بدید و مشخص کنید .  2_تعیین کنید که کشمکش های داستان کوتاه از چه نوعی هست؟  3_ده غلط محتوایی هم درونش میزارم  تا شما هر ده تا رو جلسه بعد پیدا کنید .  در ضمن هفته گذشته  که سی خطا و غلط بود. برخی از دوستان. رفته بودن غل، املایی برام پیدا کرده بودن ، که من نمیدونستم بخندم یا گریه کنم ؟...    غلط درون مایه ،  ترتیب.پیرنگ اصلی ،
بتازگی اخترشناسان یک سیارۀ فراخورشیدی را رصد کرده‌اند که در آن آهن می‌بارد. به گفته محققان این سیاره حدود ۶۴۰ سال نوری از زمین فاصله دارد و آنقدر داغ است که می‌تواند آهن را ذوب کند.

به گزارش بیگ بنگ، محققان با استفاده از تلسکوپ بسیار بزرگ(VLT) واقع در شیلی، توانستند یک سیارۀ به شدت داغ بنام WASP-76b را رصد کنند که در قفل گرانشی با ستارۀ مادری‌اش قرار دارد. این یعنی همیشه یک سمتش روز است و تا دمای ۲۴۰۰ درجه سانتیگراد گرم می‌شود. این دما، سبب تبخ
تعویض عایق حرارتی سقفچه زمانی باید عایق حرارتی سقف خانه را تعویض کرد؟ چه اقداماتی باید در این زمینه انجام شود؟ بهترین عایق حرارتی برای عایق کاری سقف چیست و چه ویژگی هایی دارد؟اگر از عایقی در عایق کاری سقف خانه ی خود استفاده کرده باشید که کیفیت و طول عمر بسیار بالا داشته باشد، تقریبا طول عمری برابر با طول عمر ساختمان، و همچنین عایق کاری سقف بصورت اصولی انجام شده باشد تا عوامل خارجی نتوانند به عایق حرارتی آسیب بزنند، نیازی نیست که نگران زمان
عشق تاثیر چشمگیری داشت
این اواخر که پرخطر شده بود
طیفی از رنگ های نارنجی
فصل پاییز سردتر شده بود
به خدا او پیام می داد و-
ناخدا سمت دیگری می رفت
عقل سنگی تمام قد می ماند
دل در آب مقطری می رفت
خاصه در روزهای جنجالی
مرکز اغتشاش زیر پتو
اشک در انزوای اجباری 
شیهه از دردهای سرِّ مگو
شاهِ بی مردمیم و بی کشور
دوری و دوستی بی مزه
ایستادن مقابل دنیا
سرنوشت نواریِ غزّه
باشد این مرد و زن خطاکاراند
از تبار شکست های عظیم
شهرهای به توپ ها بسته-
دل به ویرانی

سرخس بوستون یا سرخس برگ شمشیری به دلیل برگ‌های سبز و لطیفی که دارد یک گیاه خانگی بسیار پرطرفدار است‌. در حالی که سرخس برگ شمشیری معمولا در محیط داخل خانه رشد خوبی دارد و می‌تواند کمی بی‌توجهی را تحمل کند، اما بیش‌تر مردم ممکن است برای نگهداری سرخس و شیوه‌های درست رسیدگی و پرورش سرخس برگ شمشیری گیج شوند. با آبیاری و تغذیه‌ی مناسب، سرخس بوستون می‌تواند به مدت چند سال تر و تازه و سالم بماند.
نگهداری سرخس
درباره‌ی سرخس بوستون یا سرخس برگ
چگونه کرن بری را فریز کنیمکرن بری در فصل پاییز و زمستان به فصل می رسد و زغال اخته های تازه به زیبایی منجمد می شوند. این که آیا شما برای تعطیلات کیسه های زیادی خریداری کرده اید یا تصمیم به انبار کردن آن گرفته اید ، یخ زدن به شما امکان می دهد در حالی که از خوردن دستور العمل های زغال اخته تازه در تمام طول سال لذت می برید ، طعم شیرین و رنگ روشن آن را ضبط کنید.کرن بری تازه می تواند تا چهار هفته در یخچال بماند. هنگامی که به طور صحیح در فریزر ذخیره شد ، م

گازهای گلخانه ای
گرم شدن زمین یعنی چه؟
مشخصات فایل

تعداد صفحات
18

حجم
0 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
docx

دسته بندی
زیست شناسی

توضیحات کامل
اثر گلخانه ای
گرم شدن زمین یعنی چه؟می‌دانیم که کره زمین به طور طبیعی در اثر تابش خورشید گرم می‌شود، اما اینجا منظور ما از گرم شدن زمین، پدیده دیگری است.این پدیده نسبتا جدید عبارت است از تغییر دمای زمین در اثر فعالیتهای بشری که با تغییرات طبیعی آن فرق دارد. در طول 100 سال گذشته، کره زمین به طور غیرطبیعی 4/0 درج
سیر را از او‌لین سرمای ناحیه تا آخرها آبان ماه میکارند . کاشتن سیر در فصل بهار سبب می شود که مقدار سیرها کوچک شود و هم ممکن است پیش از فصل زمستان جوانه بزند و یخ نابودش می نماید .3 - خاک و تهیه و تنظیم بستر کاشت سیرخاک می بایست زهکشی خیر داشته باشد . خاک رسی برای کاشت سیر مطلوب نیستند , چون یا این که غده عالی در آن‌ها تشکیل نمی‌شود و یا این که پیاز بدست آمده , بد صورت میشود , مگراینکه این خاکها توسط کود دامی پوسیده سبک شوند .برای تنظیم بستر کاشت می
مثل ترم قبل کمک‌استاد درس منطق هستم. کارم این است که گاهی در اتاق گروه بنشینم تا اگر دانشجویی سؤالی داشت ازم بپرسد. در اتاق نشسته‌ام که یکی از اساتید وارد می‌شود. بعد از احوال‌پرسی نظرم را درباره‌ی سخنرانی‌ای که دیروز در آن شرکت کرده بودم می‌پرسد. می‌گویمش که جالب توجه ولی برای من بیش از حد تحلیلی بود. چند جمله‌ای رد و بدل می‌کنیم و بعد می‌رود در اتاقش پی کارش. چند دقیقه بعد استاد دوم وارد می‌شود. از لباس‌هایش معلوم است که همین حالا از
مینشینم به تماشای سریال "من یک معشوقه دارم"...
از همان لحظه اول از دخترک نقش مکمل خوشم نمی آید.
از گستاخ بودنش، از مرز نداشتن رفتار و روابطش، از بی پروا بودنش، و از سادگی و مظلوم نمایی اش...
آخ که این آخری همیشه حالم را به هم می زند.
واقعیت این است که آدم هایی که به قول خیلیا آزارشان به مورچه هم نمیرسد، مرا می ترسانند؛ چون این ها همان هایی هستند که قادرند بدترین و فجیح ترین کارها را با سلاح مظلوم بودنشان انجام دهند!!!!!
بگذریم...
داشتم میگفتم.
خلاصه ک
نوع پوشش تاثیر زیادی در روابط میان فردی دارد بنابراین به خصوص در محافل رسمی به گونه ای ظاهر شد تا بتوان توجه دیگران را جلب کرد. پس به آقایان توصیه می شود تا نکات زیر را در لباس پوشیدن خود رعایت کنند.کت های دو دکمه بخرید. این نوع کت ها شما را لاغرتر نشان می دهد و پیراهن و کراوات تان هم بهتر به نظر می رسد.نباید سایز کت و شلوارتان زیاد بزرگ باشد. سرشانه های کت تان باید جذب شانه هایتان باشد. از خیاطتتان بخواهید که قد آستین کت تان تا مچ تان باشد و شلوا
با فروشگاه آنلاین لاکی همراه باشید
معرفی لاک حرارتی
لاک حرارتی نوعی از لاک ناخن است که با توجه به دما ، رنگ آن تغییر می کند. لاک حرارتی مانند رنگارنگ نمی شود و فقط بین دو رنگ تغییر رنگ میدهد. لاک حرارتی در مقابل سرما و گرما واکنش نشان میدهد. شما می توانید طرز کار این نوع لاک را در مطلب زیر بخوانید

نکاتی در تغییر دما لاک حرارتی
لاک حرارتی مطابق دما تغییر می کند و رنگ را تغییر نمی دهد. بعضی از مارک ها فقط هنگامی که ناخن های خود را در آب یخ فرو
 امروز می خواهیم در مورد این صحبت کنیم که چه عواملی روی مزاج یک‌نفر تاثیر می گذارد
یکی از این عوامل فصل ها هستند مثلاً فصل پاییز سرد و خشک, فصل زمستان سرد و تر, فصل بهار گرم وتر  و فصل تابستان گرم و خشک می باشد پس اگر داریم در مورد یک شخص صفراوی صحبت می‌کنیم که  مزاج گرم و خشک دارد باید حواسمان باشد که در فصل تابستان ممکن است که خشکی و گرما او را اذیت کند و یا در فصل پاییز , او بابت خشکی هوا مقداری دچار اگزما شود. البته اینها همه حدسیات است و ا
گرمایش تابشی فرایندی است که در آن انرژی به شکل امواج الکترومغانطیس از سطح یک جسم به سطح جسم دیگری که دمای کمتری دارد منتقل می شود. نور تابان خورشید پس از پیمودن فضای خالی بسیار سرد به زمین می رسد، اما فقط وقتی به گرما تبدیل می شود که جذب اجسامی چون مولکول گازی در جو زمین یا سطوح جاذب دیگر در مسیر خود شود. همین که این تشعشعات جذب اجسام شدند عمل فرایند تابش الکترومغاناطیس پایان می پذیرد. انرژی موجود در جسم گرم تر به شکل گرما جذب ماده جاذب(سردتر)
مینشینم به تماشای سریال "من یک معشوقه دارم"...

از همان لحظه اول از دخترک نقش مکمل خوشم نمی آید.
از گستاخ بودنش، از مرز نداشتن رفتار و روابطش، از بی پروا بودنش، و از سادگی و مظلوم نمایی اش...
آخ که این آخری همیشه حالم را به هم می زند.
واقعیت این است که آدم هایی که به قول خیلیا آزارشان به مورچه هم نمیرسد، مرا می ترسانند؛ چون این ها همان هایی هستند که قادرند بدترین و فجیح ترین کارها را با سلاح مظلوم بودنشان انجام دهند!!!!!

بگذریم...
داشتم میگفتم.
خلاصه

گلچینی از سخنان گهربار بانوی دو عالم حضرت
فاطمه زهرا (س)
ورود سامانه بارشی جدید از یکشنبه به کشور 
اعلام دو زمان پیشنهادی وزارت کشور
برای برگزاری دور دوم انتخابات
علت تبخال چیست؟
جشن ومولودخوانی میلاد حضرت زهراس

-آقای رونقی98

جشن ومولودخوانی میلاد حضرت زهراس
در مهربان-آقایان استادزاده جبار نسب
ندیمی 98
خطبه های نماز جمعه مهربان25 بهمن98

با روال مراقبت از پوست غیر سمی پوست را مرطوب کنیدبا شنیدن پیکره های کریسمس در نیمکره شمالی ، به احتمال زیاد در بیرون سرد می شود. در ماه های سرد سال هوا خشک تر می شود و مکیدن رطوبت از پوست شما شروع می شود. این زمان سال است که شما بیشتر احتمال خشکی و پوستی را تجربه می کنید. اما نگران نباشید ، ما پشت شما را داریم! یکی از اهداف ما در ماههای سردتر که در پیش رو داریم این است که نکاتی را در مورد چگونگی حفظ درخشش زیبای زمستانی خود به شما ارائه دهد. در این و
ENG  POOL  GROUP
MOHANDES  ESTAKHR  GROUP 
گروه مهندس استخر
مشاوره  ،  محاسبه  ،  طراحی  ،  نظارت  ،  ساخت 
تعمیر ، بازسازی و نوسازی کامل پروژه های : 
استخر شنا : خصوصی و عمومی 
آبنما ، جکوزی ، مجموعه پارک آبی ، مجتمع آبدرمانی 
اتاق ماساژ  ، تونل مه  ، حمام سنتی  
سونا خشک ، سونا بخار ، سونا برف ، سونا نمک
در ایران و کشورهای همجوار 
سیستم گردش آب جکوزی چگونه کار می کند
جکوزی نام یک برند تجاری است. مانند کلینکس که اسم یک برند است و مردم برای توصیف دستمال کاغذی
زندگی یک چمدان است که می آوریش
بار و بندیل سبک می کنی و می بریش
خودکشی،مرگ قشنگی که به آن دل بستم
دسته کم هر دو سه شب سیر به فکرش هستم
گاه و بیگاه پُر از پنجره های خطرم
به سَرم می زند این مرتبه حتما بپرم
گاه و بیگاه شقیقه ست و تفنگی که منم
قرص ماهی که تو باشی و پلنگی که منم
چمدان دست تو و ترس به چشمان من است
این غم انگیزترین حالت غمگین شدن است
قبل رفتن دو سه خط فحش بده،داد بکش
هی تکانم بده،نفرین کن و فریاد بکش
قبل رفتن بگذار از تهِ دل آه شوم
طوری از
شمیران + قصران = شمیرانات

-معنی واژه شمیران چیست؟ 
شمران از شمی + ران تشکیل شده که اولی به معنی بلند و دومی پسوند مکان است. 
روی هم  جایگاه بلند که نسبت به اطراف کم ارتفاع تر حولش سردتر میباشد را گویند.        
-معنی واژه قصران چیست ؟    
قصران از قصر + ران تشکیل  شده که اولی به معنی اسم مکانی که خاص میباشد و دومی  
پسوند مکان میباشد در کل به جایگاهی که سران در ان زندگی میکنند را گویند . 

هر دو این واژه ها به مکانی با  ویژگی خاص نسبت به مناط
چند وقت پیش در یوتیوب یکی از سخنرانی های TED  رو تماشا میکردم، زن جوانی بود که سابقه ی ده سال فعالیت در شغل مادلینگ رو داره، یا اصطلاحا مدل هست! دختر جوانی حدودا بیست و پنج یا شش ساله به نظر میرسید که چهره و اندام بسیار زیبایی هم داشت! نکته ی جالب که توجه من رو جلب کرد این بود که در تمام مدت سخنرانی خصوصا در ابتدای شروع صحبتش بسیار مضطرب بود و صداش میلرزید. قسمت جالب سخنرانی این بود که همون اول گفت توی این لباسی که به تن داره راحت نیست و میخواد مق
خبرگزاری تسنیم:کیهان شناسان و زمین شناسان عقیده دارند که بیلیون ها سال پیش، سیاره زمین کره چرخشی متشکل از گازهای گرم و ذرات ریز درخشان بود.
به گزارش گروه "رسانه‌های دیگر" خبرگزاری تسنیم، برخی دانشمندان عقیده دارند که در زمان شکل گیری، زمین در معرض تشعشعات رادیو اکتیو سیاره اورانوس قرار گرفت. این تشعشعات گفته شده، باعث تشکیل ایزوتوپ هایی شدند که هنوز نیز موجودند.
به جز زمین، نشانه های طلا در شهاب سنگ ها و بر روی ماه که به احتمال زیاد به آن ز
NAQIB POOL GROUP
NAQIB ESTAKHR GROUP
گروه نقیب استخرمشاوره  ،  محاسبه  ،  طراحی  ،  نظارت  ،  ساخت تعمیر ، بازسازی و نوسازی کامل پروژه های : استخر شنا : خصوصی و عمومی آبنما ، جکوزی ، مجموعه پارک آبی ، مجموعه آبدرمانی اتاق ماساژ  ، تونل مه  ، حمام سنتی  سونا خشک ، سونا بخار ، سونا برف ، سونا نمکدر ایران و کشورهای همجوار 
سیستم گردش آب جکوزی چگونه کار می کند ؟جکوزی نام یک برند تجاری است. مانند کلینکس که اسم یک برند است و مردم برای توصیف دستمال کاغذی از آن استف
یک بطری شیشه‌ای آبجو، از یخچال بر‌می‌دارم؛ درش را با تکیه به کانتر چوبی آشپزخانه و ضربه‌ی محکم کف دست باز می‌کنم؛ یک خراش دیگر، برای ابد روی چوب می‌ماند. سرد است، شاید 6 7 درجه؛ عجیب است که چطور هر چقدر آبجو سردتر باشد، مرا بیشتر از درون گرم می‌کند. اگر می‌شد، بگذارمش بیرون چه غوغایی می‌شد! 
روی مبل لم می‌دهم و پاهایم را روی میز شیشه‌ای می‌گذارم. الکل زود توی تنم اثر می‌کند؛ آرام آرام گرما را که از تنم بالا می‌رود، احساس می‌کنم. ساعت 11:
این آموزش را از "پروفسور سمیعی" مهربان و دوست داشتنی، در اختیار شما مخاطبان گرامی قرارمی دهم.
امروز راز مهمی را که حاصل تحقیق چندساله ام است به شما خواهم گفت:می‌دانید بیشترین تعداد سکته، مربوط به اول صبح است!چرا؟ این همان رازی است که به مردم گفته نشده!وقتی فردی شام پرچربی بخورد،حدود 8 ساعت بعد (یعنی نزدیک صبح) شیرابه غذا از معده وارد روده‌ها شده و چربی زیادی جذب خون می‌شود.به این ترتیب ویسکوزیته (چسبندگی) و غلظت خون بالا می‌رود.اول صبح سردتر
باغ مادربزرگه
از سال ۹۸ مجددا شروع کرده‌ام به روزه‌داری. انگار باز هم مثل قدیم
آرامم می‌کند و برعکس آنهایی که می‌گویند آدم‌ها وقت روزه‌داری عصبانی‌ترند، من
آرام‌ترم. امروز هم به رسم چندین و چند ساله نیمه شعبانم روزه بودم و بسیار بسیار آرام. قدیم‌ترها اما،
با ایمان‌تر بودم. یادم هست نوجوان که بودم غیر از ماه رمضان یک ماه روزه مستحبی
می‌گرفتم. عید و تولدی نبود که من روزه نباشم. نماز قضا نداشتم. هیچ نماز صبحی
نبود که مغزم اتوماتیک فرمان ن
جنس رادیاتور پانلی بر روی رادیاتورهای پانلی پلی استر می زنند که در برابر خوردگی و خراش مقاوم است و اغلب در رنگ سفید تولید می شود، با این وجود اگر رنگ سفید با سازه اتاق شما سازگار نباشد، تولید کننده می تواند گزینه های مطابق با طراحی شما را ارائه دهد.ترکیب استفاده از شیر ترموستات، کارایی سیستم هیدرونیک رادیاتورهای پنلی را افزایش می دهد.استاندارد رادیاتور پانل فولادیرادیاتورهای استاندارد پانل فولادی محبوب ترین شکل پانل گرمایی هیدرولیک هست
صدای نوفرست - یکی از آیین‌های ویژه شب یلدا در استان خراسان جنوبی برگزاری مراسم 'کف زدن' است . «کف» نوعى شیرینى است که با «زدنِ» آب «چوبک» و شیرین کردن آن به دست مى‏ آید . برای تهیه این شیرینی محلی مقدارى «چوبک» یا «بیخ» ( که ریشه نوعی گیاه صحرایی است ) را کوبیده و چند بار در آب مى‏ جوشانند و چون این آب تلخ است ، آن را عوض می‌کنند و مجدداً مى ‏جوشانند . این کار را آنقدر تکرار مى‏ کنند که تلخی آب گرفته شود و هیچ طعمى نداشته باشد . این آب را مى‏ گذار
ارائه شعله های آتش مخصوصاً در فتوشاپ سخت است ، اما در این آموزشتایپوگرافی متن در فتوشاپ ونحوه استفاده از عکس آتش را برای تنظیم متن متن به شما نشان می دهم. ما برای تکمیل تصویر نگاهی به پس زمینه تیره زیبا با جلوه متن متن می بخشیم.
این دومین سری از پنج قسمت ما در فتوشاپ تایپوگرافی است. اگر هفته گذشته را از دست داده اید ، به قسمت ایجاد یک متن متن جذاب چمن مراجعه کنید.
قسمت 1 - پیش زمینهبنابراین یک سند جدید در فتوشاپ با وضوح 1920px عرض x 1200px به وجود آورید
بچه که بودم، گاهی می‌شد که یک صبح سرد، از اولین روزهای خزان، از انبوهِ باغ‌های اطراف خونه (که حالا هیچ از اون‌ها باقی نیست!)، صدای بلبلی به گوش می‌رسید که بی‌محابا و نگران، چنان با غمِ جان سوزی می‌خوند که نوایِ حُزن‌انگیزش، دلت رو به آتیش می‌کشید.
مادرم، اون روزها می‌گفت: این بلبلیه که از کوچِ آخرِ تابستون رفیقاش جا مونده. حیوونَکی داره از درد تنهایی میناله و یارانِ سفر کرده و جفتِ تنها مونده‌شو صدا می‌کنه! حالا هوا که سردتر بشه، حَتمَ
بچه که بودم، گاهی می‌شد که یک صبح سرد، از اولین روزهای خزان، از انبوهِ باغ‌های اطراف خونه (که حالا هیچ از اون‌ها باقی نیست!)، صدای بلبلی به گوش می‌رسید که بی‌محابا و نگران، چنان با غمِ جان سوزی می‌خوند که نوایِ حُزن‌انگیزش، دلت رو به آتیش می‌کشید.
مادرم، اون روزها می‌گفت: این بلبلیه که از کوچِ آخرِ تابستون رفیقاش جا مونده. حیوونَکی داره از درد تنهایی میناله و یارانِ سفر کرده و جفتِ تنها مونده‌شو صدا می‌کنه! حالا هوا که سردتر بشه، حَتمَ
قسمت اول را بخوان قسمت 55
بعضی وقت ها که مرغ خیالم به سوی بصیر پر می کشید فقط اجازه ی چند قطره ی اشک به چشمانم می دادم تا قلبم ارام آرام التیام پیداکند و زخم چرکی درست نشود تا یک روز ناخوداگاه سرباز کند. ولی خیلی هم نمی گذاشتم در خیال غرق شوم تا از زندگی ام جا بمانم.
نصیر خیلی دوستم داشت و برخلاف سایر مردان ده مدام دورم می چرخید و نگرانم بود همین هم باعث شده بود بیشتر به زندگی با او دل گرم شوم.
فرزند اولم که به دنیا آمد پدرم به یاد پدرش نام او را عب
امروزه خوردن "ماست" کنار غذا برای خیلی‌ها تبدیل به یک عادت شده است اما باید دانست که طبیعت ماست، سرد و تر بوده و اسید لاکتیک موجود در آن، در صورت عدم رعایت برخی موارد، می‌تواند خطراتی را به‌دنبال داشته باشد.
متأسفانه برخی از پزشکان در طب نوین، به بیماران بلغمی یا سودایی، مصرف ماست و لبنیات را تأکید می‌کنند در حالی که از نقطه‌نظر طب سنتی این تجویز پزشکان آکادمیک کاملاً اشتباه است؛ ماستی که چکیده نباشد طبیعتش نسبت به ماست چکیده، سردتر است؛
این مطلب، ترجمه‌ی نوشته‌ی کلار فریدمن‌ توی بخش تک‌صفحه‌ای Shouts & Murmurs شماره‌ی 22 جولای 2019 مجله‌ی نیویورکر، با عنوان «This Password is Invalid»ئه. شاید خوندن متن اصلی برای بعضی‌ها دوست‌داشتنی‌تر باشه.

سایت: از این‌که تصمیم گرفتید عضو سایت ما بشید بسیار ممنون‌یم. لطفن رمز حساب کاربری خودتون رو انتخاب کنید.
رمز: lovedogs
خطا: رمز باید حداقل دارای 9 کاراکتر باشه. استفاده از یه عدد هم الزامی‌ه.

رمز: ilovemydog2
خطا: رمز باید شامل عددی باشه که به‌راحتی
این مطلب، ترجمه‌ی نوشته‌ی کلار فریدمن‌ در بخش تک‌صفحه‌ای Shouts & Murmurs شماره‌ی 22 جولای 2019 مجله‌ی نیویورکر، با عنوان «This Password is Invalid»ئه. شاید خوندن متن اصلی برای بعضی‌ها دوست‌داشتنی‌تر باشه.

سایت: از این‌که تصمیم گرفتید عضو سایت ما بشید بسیار ممنون‌یم. لطفن رمز حساب کاربری خودتون رو انتخاب کنید.
رمز: lovedogs
خطا: رمز باید حداقل دارای 9 کاراکتر باشه. استفاده از یه عدد هم الزامی‌ه.

رمز: ilovemydog2
خطا: رمز باید شامل عددی باشه که به‌راحتی
دانلود آهنگ پوبون،عرفان|بیا حالمو خوب کن+متن و پخش آنلاین
♬♪♪♫♪♬
دانلود اهنگ جدید پوبون و عرفان | بیا حالمو خوب کن 
Download Song By Poobon -Erfan Called Bia Halamo Khoob Kon + Text
برای دانلود آهنگ جدید عرفان و پوبون بنام حالم رو خوب کن لطفا به ادامه مطلب مراجعه فرمایید
♬♪♪♫♪♬
متن آهنگ عرفان و پوبون به نام بیا حالمو خوب کن
نمی دونم ساعت چند شده بیبی   
   آخه دلم برات تنگ شده خیلی
آخه دوری همش جنگ شده لیتلی    
    نمی خوابم تا جوابمو بدی
تکست می ده می گه پیشم می
این کار به آب اجازه می دهد که به صورت یکنواخت و آرام،بدون آنکه هیچ کدام از بذرها را جا بگذلرد، پخش شود.اگر هنوز یکی از این ها را نساخته اید،فکر خوبیست که بذرهارا از ته، آب دهید ،اگر ابزار(دستگاه)آبدهیتان سرلوله ی نازک ندارد.پس از آن تنها (کافیست)اطمینان حاصل کنید که خاک مرطوب و نه خیلی خشک و نه خیلی خیس باقی ماندهبذر اطلسی  ،اگر دمای مناسب داشته باشد(باشید)، باید بین ۵ تا ۱۵ روز جوانه بزند،اما هوا در این اواخر خیلی سرد شده ،طوری که بعد از دو هف
♨️بیانات استاد فلاح شیروانی در کانال ایتا :
ما از فلسفه و امثال این آموزه‌ها توقعمان این است که جهان معنایی ما را تغییر بدهند. به خصوص اگر تغییر جهان معنایی را از زاویه‌ی یک فعل به او نگاه بکنیم در ناحیه‌ی افعال هم تقریباً کار بزرگی است و نظیر ندارد. یک مقدارصریح‌تر بگویم، فلسفه می‌خوانیم که روی رفتارمان هم تأثیر بگذارد.
من اگر واقعاً یک فهم متعالی پیدا بکنم، کاملاً رفتار من را به انضباط می‌کشد. این کاملاً واقعیت دارد. یعنی به تدریج دست
اتمسفر زمین عاملی کلیدی در حفظ اکوسیستم جهانی به حساب می‌آید. لایه نازکی از گازها که زمین را پوشانده، به وسیله جاذبه زمین پایدار گشته‌است. هوای خشک شامل ۷۸ درصد نیتروژن، ۲۱ درصد اکسیژن، ۱ درصد آرگون و سایر گازهای خنثی، کربن دی‌اکسید و غیره است. اما هوا نیز شامل مقدار متنوعی بخار آب است. فشار اتمسفر با افزایش ارتفاع کاهش می‌یابد و حدود ۸ کیلومتر بالاتر از سطح زمین، ارتفاع در مقیاس فشار دارد: ارتفاعی که فشار اتمسفر با عاملی از عدد نپر
چهارشنبه خیلی خوبی داشتم، از دانشکده که اومدم خوابگاه داشتم به نو لش نو پشیمونی از ۲ ساعت خوابیدن! فکر میکردم و زیاد لش نکردم. یکم فرندز دیدم، قهوه درست کردم و یه ساعتی درس خوندم. تخم مرغ پختم و رفتم باشگاه. آدم که هی باشگاه عوض میکنه هر دفعه براش از صفر شروع میکنند و این خیلی بده. تازه جدای از این که برای هر حرکتی هم میگویند اینجوری نه! اشتباه میری درستش اینجوریه! نمیدانم شاید هم من اشتباه میکنم. بعد باشگاه رفتم پیروزی، خاروبار، میوه، نون و شک
بهترین عطر زنانهگزینش عطری مطلوب که بو ی شمارا از سایر افراد متمایز نماید و به شما شم یگانه و منحصر بودن بدهد عمل بی آلایش ای وجود ندارد. درهنگام تعیین یک بو به غیر از ذوق و سلیقه ی فردی تان چیزهای دیگری نیز می باشند که بایستی به آن‌ها دقت نمایید. یکی‌از آنها تغییر تحول فصول میباشد. شما احتمالا میدانید که دما تاثیر قابل مراعات ای  روی طریق ی ادراک  بوی عطرها دارااست. به عنوان مثال آب و هوای گرم عطر ی نوت های بو را تشدید می نماید، در حالتی که که
همسرتان را کنترل نکنید!
مساله ارتباط با همسر و داشتن یک زندگی آرام امروزه یکی از مباحث پر تنش و پر چالش برای علم روانشناسی است. زن و مرد همیشه تلاش میکنند از بهترین زندگی برخوردار شوند. و اما...
اگر نامزد و یا همسر خود را مکررا بصورت محسوس و نامحسوس کنترل می‌کنید و مدام سوالاتی چون: کجا بودی؟ کجارفتی؟ کی کارت تموم میشه؟ کی پیشته؟ چرا اینو پوشیدی؟ چرا خندیدی؟ و... از او می‌پرسید، یادتان باشد شما دارید با دستان خودتان به روابط احساسی و عاطفی زند
همسرتان را کنترل نکنید!
مساله ارتباط با همسر و داشتن یک زندگی آرام امروزه یکی از مباحث پر تنش و پر چالش برای علم روانشناسی است. زن و مرد همیشه تلاش میکنند از بهترین زندگی برخوردار شوند. و اما...
اگر نامزد و یا همسر خود را مکررا بصورت محسوس و نامحسوس کنترل می‌کنید و مدام سوالاتی چون: کجا بودی؟ کجارفتی؟ کی کارت تموم میشه؟ کی پیشته؟ چرا اینو پوشیدی؟ چرا خندیدی؟ و... از او می‌پرسید، یادتان باشد شما دارید با دستان خودتان به روابط احساسی و عاطفی زند
همسرتان را کنترل نکنید!
احمداداوی/روانشناس بالینی
اگر نامزد و یا همسر خود را مکررا بصورت محسوس و نامحسوس کنترل می‌کنید و مدام سوالاتی چون: کجا بودی؟ کجارفتی؟ کی کارت تموم میشه؟ کی پیشته؟ چرا اینو پوشیدی؟ چرا خندیدی؟ و... از او می‌پرسید، یادتان باشد شما دارید با دستان خودتان
اتمسفر زمین عاملی کلیدی در حفظ اکوسیستم جهانی به حساب می‌آید. لایه نازکی از گازها که زمین را پوشانده، به وسیله جاذبه زمین پایدار گشته‌است. هوای خشک شامل ۷۸ درصد نیتروژن، ۲۱ درصد اکسیژن، ۱ درصد آرگون و سایر گازهای خنثی، کربن دی‌اکسید و غیره است. اما هوا نیز شامل مقدار متنوعی بخار آب است. فشار اتمسفر با افزایش ارتفاع کاهش می‌یابد و حدود ۸ کیلومتر بالاتر از سطح زمین، ارتفاع در مقیاس فشار دارد: ارتفاعی که فشار اتمسفر با عاملی از عدد نپر
فن گلخانه ای چه کاربردی دارد؟
گلخانه ها باید محیطی کنترل شده برای تولید گیاهان با نور آفتاب ، دما و رطوبت کافی فراهم کنند. گلخانه ها به ویژه در ساعات صبح نیاز به قرار گرفتن در معرض حداکثر نور دارند. در هنگام انتخاب محل گلخانه محل سکونت درختان و ساختمان های موجود را در نظر بگیرید. آب ، سوخت و برق کنترل های محیطی را ممکن می سازد که برای نتایج مطلوب ضروری است. به همین دلیل از گرمایشی ، سرمایش و تهویه و فن گلخانه ای قابل اعتماد استفاده کنید. وسایل ا
آره . این انتخاب خودم بود تا حرف ندارم چیزی نگم یا وقتی دستم درد میکنه نارسا ننویسم‌. فکرا رو میزنم کنار، پنجره رو میکشم به چپ تا هوا بیاد .لپتاپ رو باز میکنم. مقاله ی ۴۴ ام :«اختلال ناهماهنگی رشد» که میگه: «هماهنگی حرکتی ضعیف در کودکان  از سالهای قبل از ۱۹۳۷ مورد توجه قرار گرفته بود و...» سال ۱۹۳۷... اگه تو آلمان بودم شغلم چی بود؟ تازه چند سال سایه ی سیاه و شوم جنگ از زندگیم دور شده بود، یه شِف بی حوصله بودم که تو یه رستوران  که بعد اون همه دریدن و
انواع چسب
انواع مختلف لعاب ها:
چسب صنایع دستی سفید:
این رایج ترین چسب کاردستی برای مواد سبک وزن متخلخل مانند کاغذ ، مقوا ، پارچه و صنایع دستی بچه ها است.
آب حامل است. این به معنی تمیز کردن آسان و سمیت کم است. به خاطر داشته باشید که چسب قبل از قابل توجه بودن باید خشک شود و در این پروژه غالباً نیاز به بستن آن است تا بتواند آن را در جای خود نگه دارد تا چسب به طور کامل تنظیم و خشک شود. این همچنین بدان معنی است که در برنامه هایی که نیاز به مقاومت در براب

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها